ABC squasha

ABC squasha

Squash to dynamiczny sport dla dwóch osób, w którym partnerzy naprzemiennie odbijają kauczukową piłeczkę o ściany kortu przy wykorzystaniu specjalnych rakiet, które swoim kształtem przypominają rakiety do tenisa ziemnego i badmintona. Squash jest sportem odpowiednim dla każdego, ponieważ nie wymaga wcześniejszego przygotowania, a nawet ogromu siły czy perfekcyjnej kondycji.

Nauka gry jest bardzo prosta, jednakże na pierwszy raz, warto wybrać się na trening do klubu, w którym podszkoli nas wykwalifikowany instruktor, który przedstawi podstawowe zasady gry, zaprezentuje techniki trzymania rakiety oraz odbijania piłeczki, jak również pomoże oswoić się z niewielkich rozmiarów kortem. Squash http://squash.rzeszow.pl/ należy do najszybszych gier na świecie, jednakże warto pamiętać, że tempo gry można dostosować do indywidualnych możliwości. Regularne treningi w squasha nie tylko pozwolą nam poprawić samopoczucie psychiczne, ale również fizyczne oraz ulepszyć kondycję i poprawić koncentrację.

Jakie są zasady gry w squasha?
Squash nie jest skomplikowaną grą, jednakże jeżeli jesteśmy osobami początkującymi, warto poświęcić odrobinę czasu na udoskonalenie techniki odbijania, serwowania itp. Squash polega przede wszystkim na odbijaniu kauczukowej piłeczki o ścianę, wszystko musi odbywać się na wyznaczonym specjalnymi liniami polu gry. Gracze muszą odbijać piłkę w taki sposób, aby za każdym razem odbiła się od przedniej ściany oraz raz od podłogi. Oczywiście gra rozpoczyna się serwisem, który na samym początku losowany jest przez obrócenie rakiety. Serwujący zagrywa, dopóki nie przegra wymiany, wtedy serwować zaczyna drugi gracz. W każdym secie gra toczy się do 11 punktów, a gdy mamy do czynienia z wynikiem 10:10, jeden z graczy musi zdobyć dwupunktową przewagę, aby wygrać daną partię. Chociaż o squashu mówi się, że jest sportem wymagającym i trudnym, to jednak jest on dużo prostszy niż zyskujący na coraz większej popularności tenis. Do rozgrywki w squasha można ubrać się dowolnie, jednakże nie wolno zapomnieć o zaopatrzeniu się w specjalną rakietę. 

Komentarze innych (0)
Napisz swój komentarz
Końcowa ocena